T495C226M010ATE345 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 748
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
22 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 345mOhm @ 100kHz
T495C226M010ATE345
DigiKey Part Number
399-T495C226M010ATE345TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495C226M010ATE345
Description
CAP TANT SMD AUTO
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T495C226M010ATE345 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
345mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
10 V