T494S475M010AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 9Ohm @ 100kHz
T494S475M010AT
DigiKey Part Number
399-T494S475M010ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T494S475M010AT
Description
CAP TANT SMD LOW ESR
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T494S475M010AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
9Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Voltage - Rated
10 V