T494A334M035AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 6Ohm @ 100kHz
T494A334M035AT
DigiKey Part Number
399-18773-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T494A334M035AT
Description
CAP TANT 0.33UF 20% 35V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T494A334M035AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
35 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
6Ohm @ 100kHz