T492D475M035AC
DigiKey Part Number
399-T492D475M035ACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T492D475M035AC
Description
CAP TANT SMD HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 1.5Ohm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
35 V