T489X687K006ATE600
DigiKey Part Number
399-T489X687K006ATE600TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T489X687K006ATE600
Description
CAP TANT SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 600mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T489X687K006ATE600 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
6.3 V