T398E226M010AS7301
DigiKey Part Number
399-T398E226M010AS7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T398E226M010AS7301
Detailed Description
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial - 3 Leads 2.7Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T398E226M010AS7301 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.7Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.280" L x 0.228" W (7.10mm x 5.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
10 V