T368D476M025AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
47 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial 1Ohm @ 100kHz
T368D476M025AT
DigiKey Part Number
399-T368D476M025AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T368D476M025AT
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T368D476M025AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.460" L x 0.250" W (11.68mm x 6.35mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.520" (13.20mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
25 V