T356A334K050AT
DigiKey Part Number
399-T356A334K050AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T356A334K050AT
Description
CAP TANT 0.33UF 10% 50V RADIAL
Detailed Description
0.33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial 15Ohm
EDA/CAD Models
T356A334K050AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max)
0.339" (8.60mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
15Ohm