T354D335K035AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial, Disc 4Ohm @ 100kHz
T354D335K035AS
DigiKey Part Number
399-T354D335K035AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T354D335K035AS
Detailed Description
EDA/CAD Models
T354D335K035AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.390" (9.90mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
35 V