T353H226K025AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial, Disc 1.5Ohm @ 100kHz
T353H226K025AT
DigiKey Part Number
399-T353H226K025AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T353H226K025AT
Detailed Description
EDA/CAD Models
T353H226K025AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.299" Dia (7.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.520" (13.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
25 V