T352G107M003AT7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
100 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 3 V Radial, Disc
T352G107M003AT7301
DigiKey Part Number
399-T352G107M003AT7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T352G107M003AT7301
Description
CAP TANT RAD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T352G107M003AT7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Radial, Disc
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T352G
Voltage - Rated
3 V