T352E106M025AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 1.027
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial 2.5Ohm @ 100kHz
T352E106M025AT
DigiKey Part Number
399-T352E106M025AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T352E106M025AT
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T352E106M025AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)
0.461" (11.70mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
25 V
Features
General Purpose
Type
Conformal Coated
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz