T352A335K016AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16 V Radial, Disc 6Ohm @ 100kHz
T352A335K016AT
DigiKey Part Number
399-T352A335K016AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T352A335K016AT
Detailed Description
EDA/CAD Models
T352A335K016AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
6Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
16 V