T352A104K050AS
DigiKey Part Number
399-T352A104K050AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T352A104K050AS
Detailed Description
0.1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial, Disc 26Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T352A104K050AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
26Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
50 V