T351H226M025AS
DigiKey Part Number
399-T351H226M025AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T351H226M025AS
Detailed Description
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial, Disc 1.5Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T351H226M025AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.299" Dia (7.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
25 V