T351F226M016AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16 V Radial, Disc 2Ohm @ 100kHz
T351F226M016AT
DigiKey Part Number
399-T351F226M016AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T351F226M016AT
Detailed Description
EDA/CAD Models
T351F226M016AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
16 V