T350H226K025AS
DigiKey Part Number
399-1420-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T350H226K025AS
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial 1.5Ohm
EDA/CAD Models
T350H226K025AS Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.299" Dia (7.60mm)
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
H
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm