T350F336M010AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial 2.1Ohm @ 100kHz
T350F336M010AT
DigiKey Part Number
399-T350F336M010AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T350F336M010AT
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T350F336M010AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.390" (9.90mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
F
Voltage - Rated
10 V
Features
General Purpose
Type
Conformal Coated
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.1Ohm @ 100kHz