T350B105M050AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial, Disc 8Ohm @ 100kHz
T350B105M050AS
DigiKey Part Number
399-T350B105M050AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T350B105M050AS
Description
CAP TANT RAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T350B105M050AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
8Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
50 V