T322E476K025AT
DigiKey Part Number
399-4591-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322E476K025AT
Description
CAP TANT 47UF 10% 25V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial 1Ohm
EDA/CAD Models
T322E476K025AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V