T322E107K015AT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 516
Datasheet
Similar
In Stock: 0
100 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial 800mOhm
T322E107K015AT
DigiKey Part Number
399-4566-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322E107K015AT
Description
CAP TANT 100UF 10% 15V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322E107K015AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
15 V