T322D226K015AS
DigiKey Part Number
399-1485-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322D226K015AS
Description
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial 2Ohm
EDA/CAD Models
T322D226K015AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
15 V