T322D106M035AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial 2Ohm @ 100kHz
T322D106M035AS
DigiKey Part Number
399-T322D106M035AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322D106M035AS
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T322D106M035AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.180" L (4.57mm x 4.57mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V