T322C225M050AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V Axial 3.5Ohm @ 100kHz
T322C225M050AS
DigiKey Part Number
399-T322C225M050AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322C225M050AS
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 50V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T322C225M050AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.180" L (4.57mm x 4.57mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±20%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
50 V