T322C156J015AS
DigiKey Part Number
399-T322C156J015AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322C156J015AS
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF Molded Tantalum Capacitors 15 V Axial
EDA/CAD Models
T322C156J015AS Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
15 V