T322C106K020AT
DigiKey Part Number
399-4573-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322C106K020AT
Description
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial 2.9Ohm
EDA/CAD Models
T322C106K020AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.9Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V