T322B185K020AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1.8 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V Axial
T322B185K020AS
DigiKey Part Number
399-T322B185K020AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B185K020AS
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322B185K020AS Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V