T322B105J035AT
DigiKey Part Number
399-9894-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B105J035AT
Description
CAP TANT 1UF 5% 35V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial 8Ohm
EDA/CAD Models
T322B105J035AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
8Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
35 V