T110D396K035AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
39 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 35 V Axial 1Ohm @ 100kHz
T110D396K035AT
DigiKey Part Number
399-T110D396K035AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110D396K035AT
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T110D396K035AT Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V