T110D337M006AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
330 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 6 V Axial 700mOhm @ 100kHz
T110D337M006AT
DigiKey Part Number
399-T110D337M006AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110D337M006AT
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T110D337M006AT Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6 V