T110D106K125AS
DigiKey Part Number
399-T110D106K125AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110D106K125AS
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 125 V Axial 1Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T110D106K125AS Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
125 V