T110C825K060AS
DigiKey Part Number
399-T110C825K060AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110C825K060AS
Description
CAP TANT AXL
Detailed Description
8.2 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 60 V Axial 2Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T110C825K060AS Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
60 V