T110B475M020AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20 V Axial 4.5Ohm @ 100kHz
T110B475M020AS
DigiKey Part Number
399-T110B475M020AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B475M020AS
Description
CAP TANT AXL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T110B475M020AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.5Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
20 V