T110B336M010AS
DigiKey Part Number
399-T110B336M010AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B336M010AS
Detailed Description
33 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial 2.1Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T110B336M010AS Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.1Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V