T110A334M125AS
DigiKey Part Number
399-T110A334M125AS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110A334M125AS
Description
CAP TANT AXL
Detailed Description
0.33 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 125 V Axial 14Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T110A334M125AS Models
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
14Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
125 V