T110A155K025AS4201 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
Vishay Sprague
Image for T110A155K025AS4201 is not available
T110A155K025AS4201
DigiKey Part Number
399-T110A155K025AS4201-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110A155K025AS4201
Description
1.50UF 25.0V
Detailed Description
1.5 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 25 V Axial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
25 V