T110A105K020AT
DigiKey Part Number
399-T110A105K020AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110A105K020AT
Description
CAP TANT AXL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20 V Axial 10Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T110A105K020AT Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
20 V