SSRH7HS-M03925
DigiKey Part Number
399-17053-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSRH7HS-M03925
Description
CMC 92.5MH 300MA 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
92.5 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 300mA DCR 3.18Ohm
EDA/CAD Models
SSRH7HS-M03925 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
3.18Ohm
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.571" W (18.00mm x 14.50mm)
Height (Max)
0.472" (12.00mm)
Inductance @ Frequency
92.5 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
300mA