SSRH24NV-25205
DigiKey Part Number
399-19068-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSRH24NV-25205
Description
CMC 20.5MH 2.5A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20.5 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2.5A DCR 145mOhm
EDA/CAD Models
SSRH24NV-25205 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
145mOhm
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Size / Dimension
1.004" L x 1.004" W (25.50mm x 25.50mm)
Height (Max)
1.220" (31.00mm)
Inductance @ Frequency
20.5 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
2.5A