SSHB10HS-R17046
DigiKey Part Number
399-17106-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSHB10HS-R17046
Description
CMC 4.6MH 1.7A 2LN TH
Detailed Description
4.6 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.7A DCR 170mOhm
EDA/CAD Models
SSHB10HS-R17046 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
170mOhm
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Size / Dimension
0.866" L x 0.669" W (22.00mm x 17.00mm)
Height (Max)
0.610" (15.50mm)
Inductance @ Frequency
4.6 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
1.7A