SSHB10H-10064
DigiKey Part Number
399-17070-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSHB10H-10064
Description
CMC 6.4MH 1A 2LN TH
Detailed Description
6.4 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1A DCR 480mOhm
EDA/CAD Models
SSHB10H-10064 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
480mOhm
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 130°C
Size / Dimension
0.866" L x 0.669" W (22.00mm x 17.00mm)
Height (Max)
0.610" (15.50mm)
Inductance @ Frequency
6.4 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
1A