SS26V-150121
DigiKey Part Number
399-10583-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SS26V-150121
Description
CMC 12.1MH 1.5A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.1 mH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.5A DCR 400mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SS26V-150121 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
1.024" L x 0.807" W (26.00mm x 20.50mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
1.201" (30.50mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency
12.1 mH @ 1 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
1.5A