SC-02-E115J
DigiKey Part Number
399-SC-02-E115J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC-02-E115J
Description
CMC 11.5MH 2A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.5 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2A DCR 155mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SC-02-E115J Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
155mOhm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - DC
250V
Series
Voltage Rating - AC
250V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.984" L x 0.606" W (25.00mm x 15.40mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.083" (27.50mm)
Inductance @ Frequency
11.5 mH @ 10 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
2A