SBCP-47HY331B
DigiKey Part Number
399-18986-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBCP-47HY331B
Description
FIXED IND 330UH 270MA 1.8 OHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 270 mA 1.8Ohm Max Radial, Vertical Cylinder (Open)
EDA/CAD Models
SBCP-47HY331B Models
Category
Current - Saturation (Isat)
270mA
DC Resistance (DCR)
1.8Ohm Max
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Inductance
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)