R75ID3100AAB0K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 4.286
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
WIMA
WIMA
0.1 µF Film Capacitor 140V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial
R75ID3100AAB0K
DigiKey Part Number
399-R75ID3100AAB0K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R75ID3100AAB0K
Description
CAP FILM AUTO POLYPROP RAD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
R75ID3100AAB0K Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
11.1 mOhms
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.417" (10.60mm)
Tolerance
±10%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
140V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
250V