Image for R60DI5100AA30K is not available
R60DI5100AA30K
DigiKey Part Number
399-R60DI5100AA30K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R60DI5100AA30K
Description
10 UF 3 VDV
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Termination
PC Pins
Capacitance
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±10%
Applications
Automotive
Voltage Rating - AC
40V
Ratings
AEC-Q200
Voltage Rating - DC
63V