MPXV1D0650L4R7
DigiKey Part Number
399-MPXV1D0650L4R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-MPXV1D0650L4R7CT-ND - Cut Tape (CT)
399-MPXV1D0650L4R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPXV1D0650L4R7
Description
FIXED IND 4.7UH 6.7A 32 MOHM SMD
Detailed Description
4.7 µH Shielded Inductor 6.7 A 32mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
MPXV1D0650L4R7 Models
Category
DC Resistance (DCR)
32mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
19MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.256" W (7.00mm x 6.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
6.5A