MPXV1D0630L220
DigiKey Part Number
399-MPXV1D0630L220TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-MPXV1D0630L220CT-ND - Cut Tape (CT)
399-MPXV1D0630L220DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPXV1D0630L220
Description
FIXED IND 22UH 2.7A 186.3 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 2.7 A 186.3mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
MPXV1D0630L220 Models
Category
DC Resistance (DCR)
186.3mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
9.6MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.256" W (7.00mm x 6.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3.5A