L1GN69G183KA05
DigiKey Part Number
2266-L1GN69G183KA05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L1GN69G183KA05
Description
KPS-MCL SMPS STACK CC69 18NF 200
Customer Reference
Detailed Description
0.018 µF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 Stacked DIP, 10 Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L1GN69G183KA05 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Stacked DIP, 10 Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.531" L x 0.300" W (13.50mm x 7.62mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.37mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)