L1007C681MDWIT is Obsolete and no longer manufactured.
Taiyo Yuden
In Stock: 2.500
Datasheet
680 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 60 mA 28Ohm 1007 (2518 Metric)
L1007C681MDWIT
DigiKey Part Number
399-L1007C681MDWITTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L1007C681MDWIT
Description
FIXED IND 680UH 60MA 28 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L1007C681MDWIT Models
DC Resistance (DCR)
28Ohm
Series
Frequency - Self Resonant
3MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
65mA